Wydarzenia

Międzynarodowa Nagroda im. Kazimierza Wielkiego po raz piąty!

Międzynarodowa Nagroda im. Kazimierza Wielkiego została ustanowiona przez  Komitet Rozwoju Zagłębia z okazji 650.lecia Będzina. Nagroda przyznawana jest wybitnym osobistościom za inspirowanie i promowanie międzynarodowej współpracy gospodarczej i politycznej

ilustracja
Na zdjęciu na pierwszym planie od lewej: Ryszard Olszewski, Antoni Subira i Wojciech Duda podczas wręczanie nagrody. Fot za:clusterworldcongress.com

Podczas I Światowego Kongresu Klastrów, który odbył się 25-26 marca 2015 roku w Dąbrowie Górniczej przyznawano III Nagrody, które otrzymali:

Pan ANTONI SUBIRA

Przewodniczący Komitetu Doradczego Instytutu Konkurencyjności (TCI) i fundacji Klastry i Konkurencyjność, członek kadry uniwersyteckiej IESE Businnes School  w Barcelonie.

Nagrodę ufundował Bank Spółdzielczy w Będzinie z prezesem zarządu Ryszardem Olszewskim

Pan HELMUT KERGEL

                Dyrektor Europejskiego Sekretariatu Analiz Klastrowych.

Nagrodę ufundowała gmina Bobrowniki z wójtem Arkadiuszem Ziembą

Pan REZA ZADEH

Dyrektor Wykonawczy Europejskiej Fundacji Cluster Excellence.

Nagrodę ufundował gmina Łazy z burmistrzem Maciejem Kaczyńskim

Prezes Zarządu Komitetu Rozwoju Zagłębia Grzegorz Wacławik, który wręczał nagrody z fundatorami i  Wojciechem Dudą pełnomocnikiem Polskiego Klastra dla Innowacji i Rozwoju powiedział, że  V Międzynarodowe Nagrody im. Kazimierza Wielkiego w tym roku przyznano za działania sprzyjające innowacji, rozwojowi gospodarki i idei klasteringu w Europie i na świecie.

Na zdjęciu na pierwszym planie od lewej: Ryszard Olszewski, Antoni Subika i Wojciech Duda podczas wręczanie nagrody

Dodaj swój komentarz

Wiem i powiem

ilustracja

Kongres

I Światowy Kongres  Klastrów przeszedł do historii. Od ubiegłego wtorku (24 bm) do czwartku (15 bm) Dąbrowa Górnicza gościła najwybitniejszych przedstawicieli kalsteringu z całego świata. Organizatorem głównym był  p. Bogdan Węgrzynek prezes Ogólnopolskiego Klastra Przedsiębiorstw Innowacyjnych, wiceprezes zarządu Komitetu Rozwoju Zagłębia.

więcej