Wydarzenia

Europejska Akademia Klasteringu

W ramach Europejskiej Akademii Klasteringu WSB w Dąbrowie Górniczej zaprasza na studia podyplomowe "Menedżer klastra – Executive MBA" w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej (a także w Wydziałach Zamiejscowych WSB w Cieszynie i Krakowie). Partnerem kierunku jest Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw. Studia rozpoczynają się w październiku 2014 r.
 

ilustracja

Interdyscyplinarny program studiów przewiduje 160 godzin, w tym m.in. praktyczne zajęcia kształcące umiejętności wykorzystania klastra do wdrożenia innowacji na poziomie samorządów, przedsiębiorców, gry decyzyjne, umożliwiające przećwiczenie nabytych wiedzy i umiejętności, zajęcia prowadzone metodami aktywizującymi (zajęcia warsztatowo- treningowe, gry symulacyjne). Zajęcia prowadzone są w partnerstwie z instytucjami kluczowymi dla konkretnych modułów programowych. Wśród wykładowców znajdują się najlepsi w Polsce eksperci ds. klastrów, współpracujący m.in. z European Fundation for Cluster Excellence.
za: OKIP

Dodaj swój komentarz

Wiem i powiem

ilustracja

Kongres

I Światowy Kongres  Klastrów przeszedł do historii. Od ubiegłego wtorku (24 bm) do czwartku (15 bm) Dąbrowa Górnicza gościła najwybitniejszych przedstawicieli kalsteringu z całego świata. Organizatorem głównym był  p. Bogdan Węgrzynek prezes Ogólnopolskiego Klastra Przedsiębiorstw Innowacyjnych, wiceprezes zarządu Komitetu Rozwoju Zagłębia.

więcej